اهداف و افق های سایت سلامت  
به نام خداوند بخشنده مهربان
1- کلیه مخاطبین، سایت سلامت را امین و مورد اعتماد خود بدانند.
2- مطالب سایت در زمینه های مشاوره پزشکی ، بهداشتی ، خانوادگی و مباحث در بستر فرهنگ اسلامی، بتواند اثر گذاری لازم را در جهت رسیدن به رفتار و کردار درست و شایسته، بر روی مخاطبین داشته باشد.
3- اطلاع رسانی برای مخاطبین در رابطه با سؤالاتشان، در کمترین زمان ممکن و با هزینه پایین انجام شود.
4- پرونده سلامت، برای همه اعضای گروه صنایع گیتی پسند و خانواده های محترمشان تشکیل شود، با این امید که سرپرست های خانوار، با آرامش خاطر، دلسوزی و خلاقیت در تولید محصولات گیتی پسند، روز به روز کوشاتر و خداپسندانه تر حرکت نمایند.
5- امید است که دوستی سایت سلامت با خانواده ها، به حدّی برسد که هیچ گاه از دست نرود و همواره پایدار باقی بماند.
6- تقاضا از سوی مخاطبین به گونه ای باشد که موتور تولید نوشته ها، یادداشت ها و پاسخ به سؤالات، هیچ گاه از کار نایستد و ما همیشه در کنار عزیزان باشیم.
7- در پایان سال اول، امید بهتر زندگی کردن در دل همه، موج بزند. البته در این رابطه، لازم است چند مرحله سنجش از خانواده ها و سرپرستان گروه انجام شود که این همان هدف اصلی کار طرح سلامت است.
8- امکان مشاوره On line توسط کامپیوتر و دوربین (web cam) با مخاطبین، که به روز ترین روش مشاوره می باشد، ایجاد شود.
9- در طرح سلامت شعارهایی هفتگی، ماهیانه یا سالیانه خواهیم داشت و امیدواریم که شما عزیزان نیز، ما را در این امر، یاری نمایید.
10- با انتخاب بهترین موضوعات تخصصی و فرهنگی در زمینه سلامت، نیاز خانواده های محترم گروه صنایع گیتی پسند را با اطلاع رسانی صحیح، بر طرف نماییم.
11- مراوده با نشریات روز در زمینه سلامت و در ادامه، تعامل با تشریات منتخب و استمرار در استفاده بهینه از این فعالیت تبلیغاتی، حتی در جهت تولیدات گروه صنایع گیتی پسند.
      بدون شک تمامی اعضای گروه مشاوره بهداشت، پزشکی، پیرا پزشکی، خانواده و مدیریت طرح سلامت، علاقه مند به تلاش برای اعتلای سطح پیام رسانی سلامت، به گروه صنایع گیتی پسند هستند.
  قابل ذکر است که در اینجا مسئله آبروی شغلی و حرفه ای دست اندرکاران در سایت سلامت، مطرح است و آنها به خوبی می دانند که چه سختی هایی باید پشت سر گذاشته شود تا سایتی دلخواه مخاطبان، مدیر عامل محترم و هیئت مدیره ایجاد شود.
     تا کنون گذشت های مادی و معنوی مدیر عامل و هیئت مدیره محترم، سبب تداوم در راه اندازی طرح سلامت شده و این امر به جز با درایت و هوشمندی افراد تصمیم گیرنده، ممکن نمی شده است. برای آینده نیز (تا پایان سال اول) برنامه ای ارائه شده است که امیدواریم مورد قبول عزیزان قرار گیرد.
 
(راه جامع علمی سلامت)
سلامت به معنی فقدان بیماری نیست. بلکه عبارت است از بهره مندی از وضعیت کامل بهزیستی ، اجتماعی ، روحی و جسمی که اطلاق این موارد را می توان این گونه تعریف کرد:
" برخورداری از بالاترین استانداردهای قابل حصول سلامتی، جهت داشتن یک زندگی با کرامت، که این امر از حقوق انسانی و بنیادین هر شخص، به شمار می آید."
حق سلامت :
اجزای ضروری حق سلامت عبارتند از :
1-آب آشامیدنی سالم
2-غذای سالم
3-مسکن مناسب
4-شرایط زیست محیطی سالم
5-آموزش و اطلاع رسانی سلامت
6-حق پیگیری
7-مهار بیماری ها
8-دسترسی به داروهای ضروری
9-بهداشت باروری
10-بهداشت مادران
11-بهداشت کودکان
12-حق مشارکت عمومی در فرایند اتخاذ تصمیمات سلامت محور در سطح جامعه
13-بهداشت روان و رفتار سالم
و در پایان، باید حق سلامت را به عنوان یکی از ارکان حقوق بشر، به مردم آموزش داد.

(علم الابدان )
 به سلامت خود افتخار کنید
مخاطبین عزیز به سلامت خود افتخار کنید . ارزش ها، حا صل تلاشها ی فردی، اجتماعی انسانها هستند .
به این معنی که برای کارهایی که تلاش بیشتر ی کرده ایم . ارزش بیشتری قائلیم و همواره موجب افتخار و نشانه موفقیت ما هستند .
اینک پدر ومادری که :
به تحصیلات ، آ موخته ها و شغل فرزندان خود افتخار کرده و برای دیگران بازگو می کنند . نشانه این است که رشد و به ثمر رسیدن فرزندان را حاصل تلاش خود می دانند . و همۀ افتخارات را بدون اینکه به صراحت بیان کنند متعلق به خود می دانند .
پس باید توجه داشت که برای طی هر مسیر ی ، تلاش لازم است تا بتوانیم نتیجه دلخواه خود را بدست آوریم . اینکه امری خود به خود به نتیجه برسد . و یا وارث چیزی باشیم . ممکن است خوبیها یی داشته باشد . ولی نمی تواند باعث افتخار باشد .
مجموعه اطلاعاتی از ازدواج ، قبل از بارداری ، زمان بارداری ، دوران جنینی ، بعد از حمل نوزاد ، نگهداری ، تربیت و زیبایی بعد از بارداری ، در مدیریت طرح سلامت وجود دارد . که با S M S و E.mail بنا بدرخواست شما پاسخ لازم و ارسال مطالب خواهد بود .
بیشتر بدانید و با شرایط جدید بدن خود در همۀ حال آشنا شوید . و برنامه ریزی کنید . تا سلامتی و تندرستی خود را در جهت و مسیری همراهی کنید . تا بدنبال آن آرامش ، سعادت و سلامت خود را با افتخار اعلام نمایید . 

     با تشکر
مدیر دفتر سلامت